TULGE KÜLLA!

Need uskumatud vaated ja hull avarus. Üle pilvede kõrguvad vallutamatud mäed, kuhu kunagine Trooja kuningas oma peidupaiga rajas ja rannik, kus rannaribad vahelduvad merest kerkivate kaljudega, mis peidavad endas varaseimast ajaloost pärinevaid fossiile ja kus iga kahe miili möödudes valvab vahitorn mineviku piraate.

Kuldkollane päike, mis keskpäevaks seniiti jõudes suretab aktiivse tegevuse kogu külas ja sunnib vanahärrad piazzal purskkaevu kõrval kasvavate puude alla seda vähestki varju otsima, mis saada on. Igavene azzurro, mõõtmatu helesinine taevas, mis merepiiriga silmapiiril üheks saades ei jäta kahtlust, et maakera peab olema ümmargune.

Soojus, mis koos iga poole tunni tagant kostuvate kirikukellade kõlaga täidab joonlauaga sirgeks lükatud kitsad tänavad, kus tumedapäised tulevased maailmameistrid vastu fassaadi palli peksavad samal ajal kui kolmerattaline, kasti ja kabiiniga masin, hirmsa hooga järjekordset kurvi võttes gravitatsiooniteooria kummuli keerab.

Ja lõpuks, Belvederelt või Lungomarelt õhtuti avanev maaliline päikeseloojang, mida lisaks kaljurahnudele garneerivad lennukid, mis mere kohal rippudes moodustavad maandumisjärjekorra, et laskuda lähedalasuvale Punta Raisi tuledes lennujaama. See on vaatemäng, mis oma igapäevases kordumatuses seiskab ajamere ning annab hetkele väärtuse enne kui päev lõpeb ja päike silmapiiri taha kaob. See kõik on lihtsalt võimas.

Tulge meile külla! Ma näitan teile seda. See kõik on meie juures, siin Terrasinil, silmaga visata!

Annunci

5 risposte a TULGE KÜLLA!

 1. giovanni ha detto:

  La montagna sembra un cane accucciato

 2. Krista ha detto:

  Oleme kahe lapsega Sitsiilias 5-16.mai. Juba neljandat korda.Tore oleks oma lemmik resisisihtkohas oma kaasmaalastega kohtuda.

  • janeksicilia ha detto:

   Ciao, Krista.
   5 – 16 mai peaks meil niipalju küll aega olema, et Teiega kohtuda. Ole hea ja lisa meid (Janek Fiume ja Riina Fiume) oma Facebooki sõbralisti ning siis saame juba täpsemalt asjades kokku leppida, et kuidas me saame sulle kasulikud olla.
   Janek

 3. Katlin ha detto:

  Hästi kirjutatud!

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

w

Connessione a %s...