Meie, palermitani!

Sicilia’s ei muutu miski? See on lausvale! Meie muutume! Paremateks eestlasteks, ma arvan. Aga see on suhteline.

Tegelikult on kõik Giova süü! Tema alustas! Teised tulid takkajärgi. Tegid midagi, andsid midagi, võtsid midagi, viisid kuhugi. Näitasid ja õpetasid. Küsisid ja tundsid huvi. Lihtsalt olid. Nemad ise. Nii nagu nad olid. Rohkem ei olnudki vaja, et meie muutuks.

Igal asjal on oma põhjus. E’ cosi! On lihtsalt nii! Alati ei olegi vaja aru saada, sest see on Palermo ja meie oleme palermitani. Täiesti tavalised.

Hommikul lähme tööle, et sõprade-tuttavatega suhelda. Lõunaks oleme kodus, sest tööd non ce ne e’… !  Otseloomulikult elame endale, mitte teistele.

Kreeka võlakoormast on meil ükskõik. Seda loeme me ajalehtedest ja imestame, et comu e’ possibili? (Kuidas selline asi küll juhtuda sai?) See, et Itaalia võib järgmine olla, see meid ei huvita. See on Põhja-Itaalia probleem. Meil, in Sicilia, on see kogu aeg nii olnud. Elame juba ammu jumala armust. Hommikust õhtuni ja õhtust hommikuni. Päev korraga! Siis vaatame edasi.

Jah, ce ne freghiamo. Kuigi tunneme huvi, et mis toimub laias maailmas ja kuidas naabril või tuttaval läheb? “Vabbe!”, arvame sellepeale. Las olla. Läheb ju hästi, eks ole?

Me ei lähe siit kusagile, sest siin on Palermo. Meie linn. Siin on meie Renzo Barbera – pühapäevane  jalgpall ja passione  rosanera, meie Politeama ja Teatro Massimo. Meie Ballaro’, Vucciria ja Quattro Canti. Meie Montepellegrino, kust me põlvili mäest üles läheme. Tippu välja, sest seal on Santa Rosalia –  meie kaitsepühak. Siin on meie Mondello ja Magaggiari. Ja loomulikult Terrasini. See kõik on meie asi –  e’ COSA NOSTRA.

Ärge saage meist valesti aru. Me ei toeta maffiat. See lihtsalt on meie asi. Isegi siis, kui teistel on ükskõik.

Jah, te võite meile alati kirjutada.

Aadress on:

Via Vincenzo Madonia 74
I-90049 Terrasini PA.
ITALIA, loomulikult.

Või, veel parem! Tulge meile külla! Kasvõi niisama!

E’ COSI! ON LIHTSALT NII!

Te ei peagi sellest aru saama! Ükskõik kui uskumatu see ka on. Mõista on vaja! Südamega!

Annunci

11 risposte a Meie, palermitani!

 1. Alice ha detto:

  Ciao!
  Lugesin seda armsat jutukest ja pühapäevahommikuks oli see tõeline päikesekiir siin sombuses ja 0-kraadises Tallinna novembrihallis.
  Õnneliku juhuse tahtel sattusin Palermosse 2008 aasta veebruaris 10 päevaks. Sinna, öistele tänavatele ja mandariinilõhnasesse argipäeva jäi tükike mu südant. Sinna rändan oma mõtetes, kui päikest väheks tundub jääma. Ootan kannatlikult ära selle päeva, kui ükskord jälle sinna ka reaalsuses kohale jõuan:)
  Kaunist jõulueelset aega!
  Soojade tervitustega Tallinnast,
  Alice

  • janeksicilia ha detto:

   Ciao, Alice!
   Mul on hea meel, et see tekst sinu jaoks päikesekiireks osutus. (Y)
   Õhtune jalutuskäik Palermos (minu pärast kasvõi Ballaro’l, mis esmapilgul võib isegi ära kohutada) on üks fantastilisemaid asju. Ma muidugi ei tea, kas veebruar selle jaoks just õige kuu on….. Lõunamaalase jaoks jube külm ju. Aga põhjamaalase jaoks on kindlasti mõnus.
   Samas tuleb õhtustel tundidel ettevaatlik olla, sest liiga paljud noored on maleducati (halvasti kasvatatud või kasvanud), kuid enamus on siiski korralikud.
   Ja mul on tõsiselt hea meel, et Palermo teeb kellegi päevad ilusaks……. isegi sombuses Tallinnas.

   Kõike kaunist sulle, Alice!
   Janek

   • Alice ha detto:

    Jah, veebruar Palermos oli tunduvalt soojem kui siin. Eriti soojendasid need soojad inimesed, kes tänaval rõõmsalt laulujoru ümisesid ja need soojad 2- tunnised lõunapausid ja need eriti soojad 15- minutilised “akadeemilised” hilinemised, mis niiiii stressivabalt mõjusid ka keset kõige pingelisemat tööpäeva. (Olin seal rahvusvahelisel koolitusel, mille programm oli väga tihe.) Praegu oleks väga soojendav süüa paar imelist Sicilia küpsist, mille nimed mul kahjuks ei meenu :))) Linnaekskursiooni tegi meile üks oma ala meister, kes viis meid ka kuulsat kohvikut vaatama, kus vist kogu “kaardivägi” omal ajal kohvitamas käis.(Seda M-tähega sõna ma viisaklalt ei mainiks.)
    Oh, ma nüüd lõpetan nostalgitsemise, vaja ju hyperasjalik olla, nagu eestlastele siin Tallinnas kombekas ja kohane :)))
    Kõike kaunist! Loodetavasti kohtume kunagi Palermos 🙂
    Alice

 2. Mark ha detto:

  Jah, veebruar Palermos oli tunduvalt soojem kui siin. Eriti soojendasid need soojad inimesed, kes tänaval rõõmsalt laulujoru ümisesid ja need soojad 2- tunnised lõunapausid ja need eriti soojad 15- minutilised “akadeemilised” hilinemised, mis niiiii stressivabalt mõjusid ka keset kõige pingelisemat tööpäeva. (Olin seal rahvusvahelisel koolitusel, mille programm oli väga tihe.) Praegu oleks väga soojendav süüa paar imelist Sicilia küpsist, mille nimed mul kahjuks ei meenu )) Linnaekskursiooni tegi meile üks oma ala meister, kes viis meid ka kuulsat kohvikut vaatama, kus vist kogu “kaardivägi” omal ajal kohvitamas käis.(Seda M-tähega sõna ma viisaklalt ei mainiks.)
  Oh, ma nüüd lõpetan nostalgitsemise, vaja ju hyperasjalik olla, nagu eestlastele siin Tallinnas kombekas ja kohane ))
  Kõike kaunist! Loodetavasti kohtume kunagi Palermos
  Alice

  +1

  • janeksicilia ha detto:

   Tere; Mark!
   Veebruar on küll soojem kui Eestis, aga Sitsiilias on see üks külmemaid kuid. Loodame, et elame üle. 😛
   Kuid jah, see “hyperasjalikkus”, see on nii omane Eestile. (Kusjuures see ei priigi üldse halb olla või, mine sa tea, milleks see hea on). Siin on teised asjad ja olemised. Nendest on plaanis kirjutada, sest see on nii omane Palermole. 😛
   Kui aega saad ja tahtmist on, siis tule külla! (Selle kohta on tekst ka). Ja ma mõtlen seda täiesti tõsiselt. Siis ma saan teile näidata Palermot ja seda, mida meie oleme leidnud. Õigemini, millise maailma me oleme leidnud! Teistsuguse, kuid meie oma!
   Seniks aga, kõike kaunist ja loomulikult päikest, mida meil on ülearugi!

   Janek

   ps. Nende ridade kirjutamise ajal sajab vihma ja on november. +21 kraadi! Pino läks lõunale ja Riina Hansule kooli järgi.

 3. suca ha detto:

  ciao janek,gli amici ti scrivono ,per la bella storia di palermo city che tu racconti. complimenti

  • janeksicilia ha detto:

   Ciao, amici!
   Grazie a voi ce l’ho Palermo… La citta’ piu’ bella del mondo! 🙂

   • Marika Tomberg ha detto:

    Tere Janek,
    Väga vahva ning sisuka lehekülje oled sa siia teinud 🙂 Kuidas läheb?
    Olen septembri alguses Palermosse tulemas võib-olla on Sul tahtmist ja väheke mahti,et
    Palermot tutvustada. Olen hästi tänulik 🙂

   • janeksicilia ha detto:

    Ciao, Marika!
    Tänud kõigepealt.
    Kuidas läheb? Aina paremaks läheb 😀 (Kahjuks ei ole viimasel ajal enam olnud aega kirjutada. Kohalik elutempo on lihtsalt nii kiireks muutunud. Täna on esimene vaba päev viimase kaheksa kuu jooksul. Teagi, mida sellega peale hakata? 😛
    Aga kui sul Palermosse tuleku kuupäevad paigas, siis anna teada (FB – Janek Fiume). Niipalju, kui võimalik, oleme ikka abiks.
    Päikest!

    Janek

 4. giovanni ha detto:

  Belli ricordi janek

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

w

Connessione a %s...