HEAD UUT AASTAT! BUON ANNO NUOVO! AUGURI!

Täna on 4.jaanuar. Veel võib. Head Uut Aastat soovida. Buon anno nuovo ja auguri kõigile Cinisist, Palermost laias laastus 30 km kaugusel asuvast Sitsiilia külast.

Usun, et seda videot vaadates, saate aru, miks Sitsiilia minu ja minu perekonna jaoks on nii oluline ja miks inimesed, kes meist praegu tuhandete kilomeetrite kaugusel asuvad, on meile lähedasemad, kui need, kes meid iga päev siin Eestis ümbritsevad ja saadavad. Ma mõtlen neid, keda me reaalselt tunneme.

See on karm fakt, kuid jõulude ajal jõudis Eestist meieni üks jõulukaart ja üks mobiilisõnum, mis “Häid Pühi!” soovisid. Uus-Aasta tervitusi laekus üks. Ju me oleme kaugeks jäänud.

Seevastu saabus pühade ajal Sitsiiliast personaalseid jõulutervitusi iga päev. Üks emotsionaalsem, kui teine! Nagu ka “Head Uut Aastat”, mis videona on nüüd siis teie ees.

Selleks ei ole vaja itaalia keelt osata, et näha ja aru saada, kuidas Valentina pisaraid pühib, Davide klaase kokku lüüa tahab ning Giova laulab sellest, et amico mio, tornerai a Palermo….. “koju tagasitulemisest” ! Noorema Giovanni “pantomiim”  laulu ajal sõnadega “non piangere!” ei jäta kahtlust, mis teiselpool ekraani toimuda võiks…. Ja tal on õigus.

AUGURI! BUON ANNO NUOVO! HEAD UUT AASTAT! Kõigile, kes te olete nii kaugel, aga samas nii lähedal.

Annunci

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

w

Connessione a %s...