BENVENUTI AL SUD

Olete näinud filmi “Benvenuti al Sud”? Kui ei, siis soovitan vaadata.

Filmi idee on lihtne: “Quando vieni al Sud piangi due volte: quando arrivi e quando te ne vai” ehk siis maakeeles: “Kui tuled Lõunasse (arusaadavalt räägitakse ju Lõuna-Itaaliast), siis valad pisaraid kahel korral: esimest korda siis, kui saabud ja teist korda siis, kui lahkud.”

Lause esimeses pooles väljendatud mõttes ma nii kindel ei ole, sest kui meie esimest korda Sitsiiliasse saabusime, siis olid tunnid juba alanud. Me ei teadnud sellest midagi ega tundnud kedagi. Me ei teadnud isegi seda, et kuhu me lähme või milleks me lähme. Lihtsalt läksime. Kuhugi! Jumala lampi!

Aga see teine pool lausest, see piangi quando te ne vai, see on meist. Meie lugu.

Tollel, Sitsiiliast lahkumisele eelnenud päeval, sõitsime bussiga Terrasini’lt Palermo’sse ja bussiraadios kõlas laul “Domani” (“Homme”). Laul, mis on küll pühendatud Abruzzo maavärina ohvritele, sobis sellesse konteksti, sest me teadsime, et ühel heal päeval saabub ka meie Domani, meie Homme ja siis me tuleme siia tagasi. Palermosse. Või Terrasini’le. Millal see meie Domani koidab, seda me tollel hetkel ei teadnud.

Fabio viis meid järgmisel päeval lennujaama. Falcone-Borsellino’sse. Meie lahkumine Terrasini’lt sarnanes sellele, mida võitegi näha filmis “Benvenuti al Sud” enne lõputiitreid. Lõbus, aga kurb.

Nüüd on see Domani kohe-kohe käes ja teate, mis? See on ikkagi nii, et quando vieni al Sud piangi due volte: quando arrivi e quando te ne vai…  Meie jaoks aga on olukord vastupidine. Alguses ikka piangi quando te ne vai ehk lahkudes ja seejärel quando arrivi, saabudes.

Kuid üks on selge: Meie rohkem non ce ne andiamo!

Benvenuti al Sud. See lause on nüüd teile. Tere tulemast Lõuna-Itaaliasse! Näis, kuidas teiega läheb.

Annunci

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

w

Connessione a %s...